O krále pohádkového světa - projekt Pohádka

V rámci projektu Pohádka ve dnech 9. - 11. ledna jsme se vydali na pohádkové putování. Nejprve jsme šli cestou necestou - překračovali jsme spadlé kmeny, přeskakovali kaluže, prolézali jsme dírou v plotě,  prodírali se houštím, lezli jsme na strom, abychom věděli, kudy dál, procházeli jsme přes úzkou lávku. Pak jsme přeplavali moře a dostali jsme se do pohádkové říše!

A už jsme mohli začít soutěžit o to, kdo se stane králem pohádkového světa. Za správné odpovědi a za plnění různých úkolů jsme sbírali razítka - malé královské koruny. A co jsme všechno dělali? Vyplňovali jsme pohádkový pracovní sešit, hádali jsme hádanky, doplňovali pohádkové dvojice, na interaktivní tabuli jsme hledali rozdíly, luštili jsme pohádkový kvíz. Ve skupinkách jsme skládali pohádkové puzzle a zahráli si na Popelky a třídili jsme hrách a fazole.  Při výtvarce jsme malovali perníčky na perníkovou chaloupku, která se nám moc povedla.

Na závěr celého projektu na nás čekalo malé překvapení. Zavítali jsme totiž do loutkového divadla. Tam jsme se dozvěděli, jaký je rozdíl mezi maňáskem, javajkou a marionetou, kde jsou loutky schované, když nehrají, či co jsou to kulisy. Shlédli jsme krátkou pohádku „Kašpárek a ježibaba“, a potom se dokonce mohli podívat do zákulisí. Úpickým loutkářům patří velký dík!

Snad si děti ty tři pohádkové dny užily a budou se těšit na další netradiční vyučování.

A kdo za ty tři dny nasbíral nejvíc korunek a stal se tak králem pohádkového světa? Královnou pohádkového světa se stala Tina.  Tři nejlepší získali diplom.

  • 1. místo: Tina - 22 korunek
  • 2. místo: Sofča - 18 korunek
  • 3. místo: Toník - 16 korunek

Fotogalerie se zobrazí kliknutím na následující fotografii.