Už můžu psát perem!

16.12.2018 19:47

Ve čtvrtek 13. prosince jsem ve třídě rozdávala pera a povolení "Už můžu psát perem". Povolení dostalo zatím 6 dětí, které už píší hezky a mají dostatečně uvolněnou ruku.  Pokud však začnou perem "matlat", obtahovat a  příliš často škrtat, zase doporučím návrat k obyčejné tužce. 

Rozdávám pero značky Tornádo. Nevadí ani jiné značky. Je fajn, aby bylo v penále ještě jedno pero náhradní. Tužky však budeme potřebovat i nadále, perem budeme totiž psát jen do písanky. Do ostatních pracovních sešitů stále tužkou.

Prosím, nedávejte dětem do penálu zmizíky a nedoporučuji ani populární gumovací pera. V praxi to totiž vypadá tak, že děti více gumují než píšou a při psaní se gumováním velmi zdržují. Chyby budeme škrtat jednou čarou tence tužkou. Rozhodně také nedávejte dětem propisky.

Kdo ještě pero a povolení nedostal, nemusí zoufat. Kdo se bude snažit, nebude obtahovat nebo gumovat, kdo bude mít uvolněnou ruku a nebude příliš tlačit na tužku, ten se pera určitě brzy dočká taky. A navíc - ona to vůbec není žádná sranda psát perem. Některé děti se i samy občas vrací k psaní obyčejnou tužkou. To vůbec nevadí. Opravdu není kam spěchat.